Quantcast
Channel: Régi Új Zenék
Viewing all 141 articles
Browse latest View live

RAVER’S NATURE EGYÜTTES

$
0
0
Raver's Nature együttes
 Raver's Nature együttes



A Raver’s Nature együttes, sok-sok kedvenc együtteseim egyike volt a 90-es években. Jellegzetes, szuperpörgős happy hardcore – hard trance stílusuk nagyon bejött, abban az egyre gyorsabb tánczenéket gyártó, rave világban. A mai, néha „tötyögősre” lelassult tánczenei stílusok mellett, valóságos unikum őket újra hallgatni.


A Raver’s Nature együttes kialakulása, tagjai

Ha a Raver’s Nature együttes kialakulásának előzményeire vagyunk kíváncsiak, vissza kell mennünk az időben, egészen a 80-as évek végére. Markus Ströbel, vagy művésznevén Roy Ströbel, diplomás vezetőként dolgozott a hotel iparágban, mielőtt DJ-ként kezdett el dolgozni 1990-ben. Peter Luft, azaz Pedro Ferrari, nagykereskedelmi közgazdászként ugyanebben a cipőben járt, és szintén DJ-ként működött, ugyanazon klubban, a La Monza-ban. Mindketten még nagyon fiatalok voltak, és még abban az időszakban csöppentek a klubzenék világába, amikor az acid house Európa szerte hódított. Persze DJ-ként ’90-ben már mindenféle újabb tánczenét pörgettek.
Ralf Claus Lindner, azaz John Bogota szintén egy fiatalember volt, aki akkoriban videojátékok soundtrack készítésében vett részt, Amiga számítógépeken. Mindhárom srác az Észak-Bajorország-i Hof településéről származott, és a már említett klubban találkoztak először. A fiúk úgy döntöttek, hogy saját zeneszámokat fognak készíteni, és nagy lelkesen bele is fogtak. A Raver’s Nature név, amelyet választottak maguknak,  a 80-as évek végi acid zenei divathullámából fogant.


A Raver’s Nature története – A kezdetek

Az első csalódás akkor érte őket, amikor hiába keresték fel a különböző kiadókat, a zenéjük után senki sem érdeklődött. A fiúk nem adták fel, a kudarcok erős elhatározást szültek bennük, és úgy döntöttek, „saját kézbe” veszik a zenekiadást. Áldozatos munkájuk eredményeképp, 1991 végefelé elkészült a Spirit of Tekknology című lemez, amelynek gyártási és produceri munkálatait is ők irányították. Roy megismerkedett DJ Tanith–tal, aki először pörgette a zenéjüket a Mayday –en.
Tanith –tal összefogtak, és létrehozták a Bash kiadót. Ennek eredményeképp, három hónap múltán már a második lemezük jelenhetett meg. Az 1992-es évben a Sounds Of House EP–jük került kiadásra, különös keverékeként az akkoriban divatos techno és a még „csecsemőkorban” levő happy hardcore irányzatoknak.

 Raver's Nature - World of happiness kislemez


1993-ban már élőben is felléptek. Először májusban a Bash lemezkiadó berlini partiján, majd - szintén a fővárosban – a Love Nation Party –n. Fellépésük egyértelművé tette a bennük rejlő lehetőségeket és szakmai profizmusukat. Mindezek ellenére a Bash kiadót bezárták és csatlakoztak a Fire Records-hoz, amely a Low Spirit alkiadója volt. Ebben az évben még két lemezük jelent meg, a Back To The Rave EPés a World Of Happiness.


1994-96 – A Raver’s Nature áttörése, sikerei

1994-ben két élő fellépése is volt a Raver’s Nature–nek, a Rave Olympia -n és a The Raving Society –n. A Camel Move Awards –on elnyerték a Best Live Act díjat. Megjelentek a Return of Fame, Tricky Symphonyés Hands Up Ravers kislemezek és a „raver természet” dalai több válogatásalbumon is is szerepeltek. Az angol Russel Curtis produceri munkája által immár nemcsak a zenéjüket hallhattuk, hanem a videóiklipjeiket is élvezhettük. A Take off! lemez a  német eladási listán a 27. helyig jutott.
1995 első felében a trance – hard trance jellegű Stop Strachin' videoklipjükön figyeltem fel rájuk, amely a 34. helyezésig jutott hazájukban. 1995-ben a Viva Awards –on is jelölést kaptak. A Bring Me Noise kislemez szintén a slágerlistákra került (49. hely). Megjelent a La Monza című albumuk, régebbi és újabb zeneszámaikkal. A sikereik eredményeképpen számos meghívást kaptak és rengeteg koncertet tartottak, ezért ezen időszakban nem is volt idejük új felvételek készítésére.




A 90-es évek közepén divatos happy hardcore és hard trance ötvözésével, nagy sebességre felpörgő zeneszámaikkal, óriási népszerűséget szereztek az elektronikus tánczenék rajongóinak körében. 1996-ban az Exit Fantasyés a Somebody Scream kislemezekkel és videoklipekkel hódítottak.


1997 - The Blow My Mind – új hangzás

1996 végefelé a Raver’s Nature fiúk, elfáradva a sok fellépéstől és egyben rengeteg inspirációt merítve, úgy döntöttek, hogy ismét stúdióba vonulnak, új szerzemények elkészítésére. Alkotói munkájuk eredményeképp, kissé más hangzású zenével rukkoltak elő. Az új muzsika, a The Blow My Mind, a különböző elektronikus hangzások mellett, zenekari vonósok és gitár riffek egyvelegével keveredett. Ehhez jött némi női vokálminta, aminek következményeképpen egészen érdekes zene jött létre, amelyben a breakbeat, big beat, némi hard trance, s egyéb azonosíthatatlan hangzások csendültek egybe.
A dance muzsikák közönsége kitörő lelkesedéssel fogadta az új szerzeményt, és a ’97-es dortmundi Mayday –en a rajongókat valóságos extázisba hozták. A Raver’s Nature együttes most már minden szempontból megérett és elismertté vált nemzetközileg is.






A Raver’s Nature együttes „elhallgat”

1997 után a scrácok egy ideig együtt dolgoztak Marushával. 1998-tól a The Blow My Mind–hez hasonló, új hangzású zenéket készültek felvenni. Érdeklődve figyelték a tánczene változását, fejlődését – különös tekintettel Angliára – hogy tudatosan készüljenek a váltásra. Megfigyeléseikből azt a következtetést vonták le, hogy a megszokott zenei közönség nem áll készen arra, hogy az új irányvonalakat teljesen elfogadja. Így – tartva egy esetleges hűvös fogadtatástól – tervezett lemezük soha nem került napvilágra.
1999-ben, RN Plus 1‎néven - Calvin Dywane King vokáljával – megjelentették a  Like A Vampire című lemezt, az akkor divatos electro-techno – hard trance stílusában. 2000-ben ugyanebben a felállásban, de már Fourtech néven kiadták a Six days című kislemezt.
Pedro Ferrari nehéz szívvel, de megvált társaitól és a DJ-4 Team–hez csatlakozott.


A Raver’s Nature együttes a 2000-es években

2000-ben megjelent a Believe It's True kislemez és ismét koncertezni kezdtek, a lengyel Mayday –on is felléptek. A 2000-es évek elején újabb együttműködések és projektek következtek más előadókkal, és néhány fellépés nagyobb rave fesztiválokon. 2001-ben a Would She Bam kislemez, majd 2002-ben a Hands Up Ravers 2002újrafeldolgozásuk következett a hard trance hangzásában. Ebben az évben még a svájci lemezlovas hölggyel, Angy Dee-vel jelent meg egy közös kislemezük‎ Goliath 10 The Anniversary címmel.

 Raver's Nature - Believe it's true kislemez



2003-ban a Feel the Heat lemez érkezett. Pedro Ferrari időközben a Toxic Records igazgatósági munkája mellett is talált időt, hogy egy remix erejéig ismét együttműködjön velük. 2006-ban - hosszas várakozás után – kiadásra került Pedro első saját lemeze, a Way of love, év végére pedig a Raver’s Nature–től a Play It Loud.
Roy és John hamarosan úgy döntött, külön utakon folytatja tovább. Az együtt töltött szép idők és sikerek ellenére, lemezeik már nem fogytak úgy, ahogyan elvárták. Azóta a  2010-es években, többször is felléptek különböző, elektronikus zenei rendezvényeken.


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!


A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

TOP 10 ZENE 1976-1983 SZUBJEKTÍV

$
0
0
Top 10 zene 1976-1983 szubjektív



  Mivel a régi idők slágerlistáiról amúgy is sok információ található az interneten, úgy döntöttem, sokkal érdekesebb, ha személyes nézőpontból, az általam ismert és kedvelt (irdatlan mennyiségű) zeneszámból válogatok. Ezáltal teljesen szubjektív listákat találhatsz alább – évekre lebontva. Egyes években kevesebb olyan zeneszám volt - a jó zenék között - amelyeket kiemelkedőnek találtam, más években rengeteg, így előfordulhat, hogy a „jobb” évek 10-dik helyezettjei egy közös listán előrébb állnának, mint akár a „gyengébb” évek 1-3. helyezettjei. Vannak olyan évek is (1979, 1980) ahol több hasonlóan jó, de nem kiemelkedő zenét soroltam a top 10-be és így abszolút sorrendet sem állítottam fel közöttük.
 Az alábbiakban először az 1976 és 1983 között megjelent zenék közül állítok fel – éves lebontásban – egy-egy top 10-es listát saját, szubjektív tetszésem alapján. Remélhetőleg ez alapján kedvet kapsz arra, hogy elkészítsed a saját top 10 listáidat.


Top 10 zene 1976

 Számomra JarreOxygene 2. szerzeménye az elektronikus zene egyik alapműve, mint az már kifejtettem Az igazi elektronikus zene cikkben. Az utána következő zeneszámok között nincs olyan nagy különbség, egy más pillanatban talán más sorrendet választottam volna.

1. Jean Michel Jarre – Oxygene 2.                                           style: electronic, ambient
2. Vangelis – Alpha                                                                   style: electronic, ambient
3. Jean Michel Jarre – Oxygene 6.                                           style: electronic, ambient
4. Vangelis – La Fete Sauvage                                                 style: electronic, ambient
5. Vangelis – Pulstar                                                                  style: electronic
6. Jean Michel Jarre – Oxygene 1.                                           style: electronic, ambient
7. Tangerine Dream – Stratosfear                                             style: electronic
8. Guido & Maurizio de Angelis - Hombres del mar              style: soundtrack
9. Guido & Maurizio de Angelis – Sandokan                         style: soundtrack
10. ABBA – Arrival                                                                   style: pop



Top 10 zene 1977

 A The Magic Zager Band dala nekem a legjobban tetszett a ’77-es disco zenékből. Georghe Zamfir csodálatos pánsíp zenéje pedig önmagáért beszél. A Space–től a Magic fly immár klasszikus dallam, és szignál. JarreOxygene 4. zenéje pedig ’77-ben jelent meg kislemezen és vált slágerré, ezért nem a ’76-os zenékhez soroltam, ahol csak albumon jelent meg.

1. The Magic Zager Band – Let’s all chant                               style: disco
2. Georghe Zamfir & James Last – Einsame hirte                     style: pan's pipes
3. Space – Magic fly                                                                     style: electronic, disco
4. Jean Michel Jarre – Oxygene 4.                                              style: electronic
5. Tangerine Dream - Betrayal (Sorcerer theme)                       style: score
6. Dee D. Jackson – Automatic lover                                        style: disco
7. Droids – The force                                                                   style: electronic, disco
8. Kraftwerk – Trans Europe Express                                        style: electro, synthpop
9. Bee-Gees – Stayin alive                                                          style: disco
10. Vangelis – Spiral                                                                    style: electronic





Top 10 zene 1978

 Az 1978-as top 10-et már nehezebb volt összeállítani, mert rengeteg jó zene volt az elektronikus és a disco műfajban is. Mindenesetre a KraftwerkThe robots című dala nálam alapklasszikus, JarreEquinoxe 3-ja pedig utánozhatatlan dallamával lenyűgözött. A többi dal is ismerős lehet szignálokból, diszkókból, vagy éppen filmből.


1. Kraftwerk - The robots (Die roboter)                                style: electro
2. Jean Michel Jarre – Equinoxe Part 3.                                style: electronic, ambient
3. Kraftwerk – The model                                                       style: synthpop
4. Jean Michel Jarre – Equinoxe Part 4.                                style: electronic
5. Passport – Loco-motive                                                     style: fusion, jazz, electronic
6. Dee D. Jackson – Meteor Man                                         style: disco
7. Space – Final signal                                                           style: electronic, disco
8. Space – Just blue                                                                style: electronic, disco
9. Guido & Maurizio de Angelis - Brotherly love               style: soundtrack, disco
10. Blondie – Heart of glass                                                   style: disco



Top 10 zene 1979

 Az 1979-es évnél nem tudtam eldönteni a sorrendet, így a Buck Rogers egyik zenéje, a Jelly Belly győzött, a többi hasonlóan tetszik.


1. Stu Phillips - 'Jelly Belly' Theme from Buck Rogers            style: electro
2. Jerry Goldsmith - Alien (Main Title)                                     style: soundtrack
    Boney M – Gotta go home                                                    style: disco
    OMD – Electricity                                                                   style: synthpop
    Bee-Gees – Tragedy                                                               style: disco
    Oliver Onions – Sheriff                                                          style: soundtrack
    Vangelis – Hymn                                                                    style: electronic
    Vangelis – L’enfant                                                                style: electronic
    Walter Rizzati - Io sto con gli ippopotami (Grau grau grau) style: soundtrack
    Ottawan – D.I.S.C.O.                                                              style: disco



Top 10 zene 1980

 Az 1980-as évnél egy dal sem volt, amelyik számomra kiemelkedő lenne a többihez képest, ezért itt sem teszek egyértelmű sorrendet.

1. Visage – Fade to grey                                                         style: synthpop
    Joël Fajerman – Painted desert                                          style: ambient
    Kitaro - Heavenly father                                                     style: electronic, ambient
2. Kitaro – Bell tower                                                              style: ambient
    Ottawan – You’re ok                                                           style: disco
    Sunrise (Oliver Onions) – Sphinx                                      style: soundtrack



Top 10 zene 1975-1980 - Összesítés

 Amint az látható, nálam a 70-es évek második felében egyértelműen  az elektronika vitte a prímet. Jean Michel Jarreés a Kraftwerk muzsikái megadták a műfaj alapját, amelyeket azóta is a legjobbak közé sorolok.

1. Jean Michel Jarre – Oxygene 2. (1976)                             style: electronic, ambient
2. Kraftwerk - The robots (Die roboter)    (1978)                 style: electro
3. Stu Phillips - 'Jelly Belly'  (1979)                                        style: electro
4. Jean Michel Jarre – Equinoxe Part 3.                                style: electronic, ambient
5. Kraftwerk – The model (1978)                                           style: synthpop
6. Vangelis – Alpha (1976)                                                     style: electronic, ambient
7. The Magic Zager Band – Let’s all chant (1977)               style: disco
8. Georghe Zamfir & James Last – Einsame hirte (1977)      style: pan's pipes
9. Jean Michel Jarre – Equinoxe Part 4.    (1978)                    style: electronic
10. Jean Michel Jarre – Oxygene 4. (1977)                             style: electronic




Top 10 zene 1981

 Az 1981-es top 10 esetén nem volt nehéz a Remote viewing–et kiválasztanom, hiszen az egyik nagy elektronikus kedvencem. Klaus Doldinger zenéje a Két férfi, egy eset című sorozatból, a dallama miatt verhetetlen. Egy-két Spencer-Hill filmzene is bekerült nálam ismét a top 10-be.


1. Tangerine Dream – Remote viewing                                  style: electronic, ambient
2. Klaus Doldinger – Ein fall für zwei                                    style: soundtrack, electronic
3. Kraftwerk – Computer World                                             style: electro
4. Kim Wilde – Cambodia                                                        style: synthpop
5. The Oceans (C. & M. La Bionda) - Sunshine                   style: soundtrack
6. Jean Michel Jarre – Magnetic fields 2.                               style: electronic
7. Tangerine Dream – Choronzon                                           style: electronic
8. The Oceans - Movin' cruisin'                                              style: soundtrack, disco
9. Vangelis – Chariots of fire                                                   style: electronic, soundtrack
10. Logic System – Unit                                                           style: electronic






Top 10 zene 1982

 Az 1982-es top 10 összeállításakor már a bőség zavarával küzdöttem. Két sorozatzene és néhány elektronikus szuperklasszikus mellett, több synthpop muzsika is felkerült a listámra.

1. Joël Fajerman - Flowers love                                            style: ambient, electronic
2. Presser Gábor – La balletta no. 2.                                     style: electronic
3. Dollar – Videotheque                                                         style: sythpop
4. Ennio Morricone – Marco Polo                                        style: soundtrack
5. James Last – Biscaya                                                         style: theme, downtempo
6. Yazoo – Situation                                                               style: synthpop
7. Stu Phillips – Knight Rider                                                 style: score
8. Yazoo – Don’t go                                                               style: synthpop
9. Ultravox – Hymn                                                                style: synthpop
10. The Flirts – Passion                                                         style: synthpop



Top 10 zene 1983

 Az 1983-as top 10 eldöntése borzasztóan nehéz volt, rengeteg dal kimaradt, amelyeket kiemelkedően jónak tartok ebből az évjáratból, de most nem fért bele. A Saragossa Band fantasztikus szintidallamával nálam abszolút favorit. A Frankie Goes To Hollywood slágere megunhatatlan, a Tövismadarak sorozat betétzenéje (amelyik akkor hallható, amikor Maggie a tengerparton sétál) a legszebb filmzenék egyike.


1. Saragossa Band – Buona sera                                          style: disco, synthpop
2. Frankie Goes To Hollywood – Relax                                style: synthpop
3. Henry Mancini – Beach walk                                            style: soundtrack
4. Hipnosis – Droid                                                                style: spacesynth
5. Gazebo – I like Chopin                                                       style: synthpop, italo disco
6. Real Life – Send me an angel                                            style: synthpop
7. Depeche Mode – Everything counts                                style: synthpop
8. My Mine – Hypnotic tango                                               style: italo disco, synthpop
9. Bandolero – Paris latino                                                      style: disco
10. Mike Oldfield – Moonlight shadow                                 style: pop-rock







Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

TOP 30 ZENE 1984 SZUBJEKTÍV

$
0
0
Top 30 zene 1984 szubjektív
 Top 30 zene 1984 szubjektív




   Az 1984-es évben már olyan sok jó zenét készítettek, hogy egy Top 30-as listát készítettem, de így is sokminden kimaradt. Mindenesetre ez az én szubjektív Top 30-as listám, a sorrendet nem volt könnyű eldönteni, és egy más időpontban talán más lett volna.
  Az 1984-es Top 30-as listámon jónéhány filmzene is szerepel, amelyek elég fontos szerepet játszottak abban az évben.

1984 Top 10

  A Terminátor zenéje mindig is a legjobbak közé tartozott nálam, nem véletlenül vitte el a pálmát. Dannaés Clement lenyűgöző ambient albumából 3 zeneszám is a top 10-ben lenne nálam, de hogy helyet adjunk a többieknek, csak az egyiket emeltem ki. Vangelisnek a Bounty című filmhez készített zenéje szintén felejthetetlen, csakúgy, mint a Beverly Hills-i zsaru fülbemászó szintidallama.
  A szintipop nagyágyúk, mint a Frankie Goes To Hollywood,  a Propaganda, a Depeche Mode, de Laura Branigan slágerét is idevehetjük, örök kedvenceim.




1.Brad Fiedel - Terminator theme                                style: score
2.Danna & Clement - Summerland house in the garden  style: ambient
3.Vangelis – Bounty                                                    style: soundtrack, ambient
4.Propaganda – Dr. Mabuse                                       style: synthpop
5.Brad Fiedel - Gun shop/Reese in alley                     style: score
6.Laura Branigan – Self control                                   style: synthpop
7.Frankie Goes To Hollywood - Welcome to the pleasuredome    style: synthpop
8.Hipnosis – Argonauts                                              style: spacesynth
9.Depeche Mode - People are people                          style: synthpop
10.Harold Faltermeyer – Axel F.                                 style: synthpop, electro, score



1984 Top 11-20

 Shona Laing vérbeli szintipop dala a Rázós futam című filmben tetszett meg nagyon, de a Sheena film zenéje is csodálatos.




11.Shona Laing – America                                          style: soundtrack
12.Duran Duran – The wild boys                                style: synthpop
13.Lady lily – Blade runner                                          style: soundtrack, synthpop
14.Jermaine Jackson, Pia Zadora - When the rain begins to fall   style: synthpop
15.Valerie Dore – The night                                        style: italo disco
16.Moti Special - Cold Days, Hot Nights                     style: synthpop
17.Talk Talk - Such a shame                                       style: synthpop
18.Richard Hartley - Sheena's theme                          style: soundtrack
19.Max Him – No escape                                            style: italo disco
20.Fancy – Chinese eyes                                            style: synthpop



1984 Top 21-30

 Az utolsó tíz zeneszámnál már elég „szoros” a sorrend, ezek hasonlóan tetszettek. Az Alphaville régi slágereit nem lehetett kihagyni és természetesen az olyan filmek zenéi is bejöttek, mint a Végtelen történet, Conan a pusztító, vagy a Szellemirtók.

21. Shannon - Give Me Tonight                                 style: electro, synthpop
22.Alphaville - Sounds like a melody                         style: synthpop
23.Ultravox - Dancing with tears in my eyes              style: synthpop
24.Alphaville – Phorever young                                 style: synthpop
25.Limahl - The neverending story                             style: soundtrack, synthpop
26.Murray Head - One night in Bangkok                    style: synthpop, disco
27.Alphaville – Big in Japan                                        style: synthpop
28.Basil Poleduris - Conan the destroyer - Main title   style: soundtrack
29.Modern Talking - You're my heart, you're my soul   style: synthpop
30.Ray Parker Junior – Ghostbusters                          style: soundtrack, synthpop


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

1992 ZENÉK TECHNO, DANCE, HOUSE, POP

$
0
0
1992 zenék techno, dance, house, pop
 1992 zenék – techno, dance, house, pop




  Az 1992-es év volt számomra zeneileg a felébredés ideje, ekkor kezdtem el gyűjteni magnókazettán a zeneszámokat és videókazettán a videoklipeket. Még most is emlékszem szinte hónapra pontosan, ahogyan felbukkantak az új zenék akkoriban. Az 1991-es szürkeség után váltás következett a tánczenei világban, sorra bukkantak fel a technodance, és eurodance jellegű muzsikák, óriási sikert aratva.
Olyan sorrendben említem őket, ahogyan megismertem akkor, amikor először játszották ezeket a rádióadók, vagy zenetévék. Többségük csak hónapokkal később vált ismretté, vagy slágerré.

 Februárban a Blue SytemRomeo and Juliet című zenéjét kezdték el slágervárományosként játszani, amelynek sikere jócskán elmaradt a várttól. Sandraúj kislemeze, a Don’t be agressive teljesen más jellegű volt az előzőektől.
 Márciusban már menetelt felfelé a slágerlistákon a U96 technomuzsikája a Das bootés később 4 országban is elérte a csúcsot. Ekkoriban láttam először a 2 Unlimited talán mindmáig legjobb technozenéjét, a Twilight zone–t.





 1992 májusában több régi előadó is felbukkant új zenékkel. Maggie Reilly az Everytime we touch dalával jött be számomra, Kim Wilde pedig a Love is holy-val újra jelen volt. Akkor bukkant fel az év talán legfrenetikusabb dance sikerét hozó Rhythm is a dancer a Snap előadásában. Európa diszkóiban ennek a dallamára tomboltak a legtöbben.
 Júniusban jött a Double Youés a Plaease don’t go, majd érkezett Dr. Albanés mindenkit meghódított az It’s my life–val. A svédországi labdarúgó európa bajnokság alkalmából adták ki Towe Jaarnek és Peter Jöback remek dalát, a More than a game-t. Az angol Music Tv-n elkezdték játszani a The Future Sound of London-tól az ambient-breakbeat hangzású Papua New Guinea című videoklipet, amely nagy kedvencemmé vált. A Synthesis együttestől a dübörgő technóba hajló Let's get together-t a Danubius-on rögzítettem. A Take That az It only takes a minute dallal jelentkezett, amely számomra azóta is a leginkább tetsző zenéjük. Sisters Of Mercyés Ofra Haza együttműködése eredményeként született meg a gótikus rock hangzású Temple of love. Az ErasureAbba feldolgozásaiból kiadott kislemezek közül a Lay all your love on me című videoklip azonnal elnyerte tetszésemet.
 Júliusban a tinédzser kívánságműsorból rögzítettem a német Technostar frenetikus technodallamát, a Telstar-t, majd következett az angol listán befutó Urban Hype breakbeat-techno zenéje, a Trip to trumpton. Ezen a nyáron jelent meg az Electronic–tól a Disappointed, amely elvarázsolt látványos videoklipjével. Sandraúj klipje, az I need love azonnal kedvencem lett, bár a slágerlistákon nem volt eredményes.





 1992 augusztusában sorra jelentek meg az új slágervárományos zenék. A Felix house szerzeménye, a Don’t you want me repült felfele a slágerlistákon. A The Shamen-től a Love sex intelligent volt népszerű. A Utah Saints–tól a különös hangzású Something good került elő. Az osztrák Edelweiss pedig a Star Trek-et parodizáló Raumship Edelweiss című klipjével ismét reflektorfénybe került. Vangelis a Conquest of paradise című zenével óriási hódító útra indult.
 Mike OldfieldSentinel-je azonnal a fülembe mászott. Sorban bukkantak fel a technoszerzemények is, mint az Energija–tól a Kosmonaut, az Electroset-től a How does it feelés a csúcsszuper Popcorn feldolgozás a Slotmachine vs. Gemini 7által. A 2 Unlimited-től a Magic friend gyorsan megtetszett.
Szeptemberben érkezett a The Prodigyés a Fire, a Bananarama pedig a Movin on-nal próbálkozott újra előtérbe kerülni. Az East 17 a dinamikus lendületű House of love-val robbant be. A The Beloved-től a Sweet harmony pedig hamarosan sokak kedvencévé lett.
 Ezen az ősszel jelent meg a trance zene jövőjét előrevetítve a Dance 2 Trance felvétele, a Power of American natives nem kis sikerrel.
 Októberben tűnt fel az Undercover egy feldolgozással, a Baker Street-tel, amely hamarosan a dance klubok slágerévé vált. A Dr. Spin a Tetris-szel hívta fel magára a figyelmet. Már ekkor megjelent (rögzítettem is a tinédzser kívánságműsorban) a Captain Hollywood Project később slágerré váló More and more című dala. Sandra a Johnny wanna live című klippel próbálta felhívni a figyelmet az állatvédelemre.
 Az év végére számos dal jelent meg, amelyek jó része csak a következő évben jutott a listák magasabb fokaira. Madonna a Deeper and deeper-rel jelentkezett ismét a diszkókban. A Hyena-tól a Back to Bach és az L.A Style-tól az I’m raving a kemény, dinamikus technodallamokkal hódított. Jó kis dance zene volt a Superfly-tól Fly Robin fly, és a CO.RO. Featuring Thaleesa-tól a Becouse the night. Az En-Rage a Run to you-val érkezett, Felix-től az It will make me crazy, és az U.S.U.R.A.-tól az Open your mind már a következő évben hódította meg a slágerlistákat. A Deep Forest a Sweet lullaby című, különleges muzsikával indult el hódító útjára.



 1992-ben még számos más tánczene volt sikeres, amelyek pontos megjelenésére már nem emlékszem. A Bad Boys Blue az I totally miss youés a Save your love című kislemezekkel szerepelt a slágerlistákon. House vonalon Jaydeeés a Plastic dreams, techno vonalon a Praga Khan feat. Jade 4Ués az Injected with a poison, valamint az Alphaville a Big in japan 1992újraremixével. De említhetem a Rozalla - Are you ready to fly-t és a kevésbé ismert, mégis jó zenék közül London BoysMoonraker-t, vagy a MessiahI feel love-t. Folk és pop rock hangzásban pedig kiváló volt a One More TimeHighland felvétele, valamint Maggie Reilly-től a Wait.
 Számos más zene is megjelent, amelyek nem szerepeltek az ismert slágerlistákon, köztük a spacesynth és eurobeat muzsikák. Ezeket most kihagytam, különben a végtelenségig folytathatnám a sort. Egyelőre ennyit ízelítőül az 1992-es zenei szép emlékekből. A top összeállításokban még visszatérek erre az évre.



Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



FOCI VB DAL, FUTBALL VILÁGBAJNOKSÁGOK ZENÉI

$
0
0
Foci vb dal, futball világbajnokságok dalai
 Foci vb dal, futball világbajnokságok zenéi



Labdarúgó vb-k dalai

Bár a futball világbajnokságokhoz régóta készülnek dalok, igazán csak a 80-as évek óta keltenek figyelmet. Pedig már az 1962-es Chile-i vb-nek is volt dala, és pl. ’78-ban Ennio Morricone szerzeményéből készült zene, minden vb-hez tartozott legalább egy zenei téma, vagy dal:

1962 Los Ramblers - El Rock del Mundial
1966 Lonnie Donegan - World Cup Willie
1970 Roberto do Nascimento - Fútbol México 70
1974 Maryla Rodowicz – Futbol
1978 Buenos Aires Municipal Symphony - Anthem


Amíg eleinte csak egy-egy téma volt a fő zenei motívum, 1998-tól már (legalább) egy hivatalos zenéje és egy hivatalos dala is van a labdarúgó világbajnokságoknak.


Foci vb zene 1982

Az 1982-es foci vb volt az első amelyre igazán odafigyeltem gyerekfejjel, de a dalokra egyáltalán nem emlékszem. Bár hivatalosan Plácido Domingo dala, a Mundial '82 volt a világbajnokság dala, és Jeff Wayne Matador–ja is jellegzetes, számomra mégis a Viva Espana jelentette az 1982-es vb zenéjét.





Az 1986-os futball vb dalai

Az 1986-os A Special Kind of Hero című, csodálatos dal meghallgatható a Youtube-on. Érdekes, hogy a viszonylag fiatalon elhunyt Stephanie Lawrence eme dala nem jelent meg külön lemezen, legalábbis nem tudok róla. Az ArrowsHot Hot Hot című szerzeménye volt a másik hivatalos, de több más, nem hivatalos zene is tartozik ehhez a vb-hez. A jellegzetes Mexikó szignál nem tudom honnan származott.


1990-es labdarúgó vb dalok

1990-ben az Edoardo Bennatoés Gianna Nannini által énekelt – már előző év decemberében megjelent - Un'estate italiana című dal volt a sláger. Amellett, hogy a futball vb ismertté tette világszerte, Németországban és Svédországban aranylemez is lett. Több másik dal is tartozott az olasz világbajnoksághoz, amely a „hivatalosok” közé sorolandó, mint pl. Luciano Pavarotti Nessun dorma, Rod Argentés Peter Van Hooke - Tutti al Mondo, vagy Aerobanda - Papa Essa Brasil.


Az 1994-es, amerikai foci vb zenéi

Míg a Queen régebbi dala, a We Are the Champions volt a fő téma, több másik szerzemény is fémjelezte ezt a világbajnokságot. Elsősorban Leonard Bernstein jellegzetes dallamú filmzenéje, az America, amely szintén évtizedekkel előbbről származott. Ott volt még az Aerobanda is egy szerzeménnyel, és a megnyitó ünnepségen a Gloryland is hallható volt, az eredeti Glory dalt Daryl Hallés a Sounds of Blackness adta elő.


1998-as foci vb dalok

A franciaországi futball világbajnokságról számomra – és gondolom sokan másoknak is – meccsek előtt számtalanszor leadott, Carnaval de Paris című muzsika volt a legemlékezetesebb. Dario G. zenéje számos országban vált slágerré, és a zászlók színeire festett, focizó gyermekekről szóló videoklip is népszerű volt.
Ricky Martin latinos hangzású La Copa de la Vida (The Cup of Life) dala pedig – nem érdemtelenül – világslágerré vált abban az évben. Az elektronikus zene egyik nagymestere, Jean Michel Jarre, a japán Tetsuya Komuro–val lépett elő és közös daluk, a Together now volt az 1998-as labdarúgó világbajnokság másik fő zenei témája, amelynek a vokálját Olivia Lufkin adta. Egyébként a vb-hez kapcsolódóan jelent meg Jarre –nek - az Apollo 440 közreműködésével – a Rendez-vous ’98-as változata is.

 1998 vb zene Dario G. Carnaval de Paris




2002-es labdarúgó vb zenék

2002-ben régi kedvenc elektronikus zenei előadóim egyike, Vangelis szerzeménye, az Anthem volt a fő téma. A mester zenéje ezúttal a trance stílusában szólalt meg. Ennek a Takkyu Ishinoáltal remixelt zenének Japánban óriási sikere volt, platinalemezzé is vált. A hivatalos dal AnactaciaBoom–ja volt, de a két rendező ország – Dél-Korea és Japán – közös dala, a Let's Get Together Now is meg kell, hogy említtessék.

Labdarúgó vb zene 2006

A németországi vb-n Herbert Grönemeyer zenéje, a Celebrate the Day volt a hivatalos dal, a Mali származású Amadou & Mariam duó közreműködésével. A fő téma Il Divoés Toni Braxton előadásában, a lágy hangvételű The Time of Our Lives lett.


2010-es foci világbajnokság zenék

Az afrikai futball világbajnokságon a Sign of a Victory jelentette a fő témát, R. Kellyés a Soweto Spiritual Singers előadásában. De a hivatalos dal, a latinos beütésű Waka Waka talán még ismertebb. A Shakiraés Freshlygroundáltal fémjelzett dal számos ország lemezlistáján érte el az első helyet.


2014-es futball vb dalai

A 2014-es foci vb hivatalos dala, a Pitbull, Jennifer Lopezés Claudia Leitteáltal előadott We Are One (Ole Ola). A FIFA már januárban bejelentette a 2014-es foci vb hivatalos dalát, de csak áprilisban adták ki a lemezt. A februárban rögzített videoklip pedig májusban jelent meg. Sokak szerint a We Are One hasonló a 2010-es Waka Waka-hoz, mindenesetre a latinos ritmus jelen van, ami nem meglepő a világbajnokság brazíliai helyszíne miatt.





 Érdemes megemlíteni a Santanaés Wyclef  valamint Aviciiés Alexandre Piresáltal fémjelzett Dar Um Jeito dalt, amelynek látványos videoklipje is van (lásd a blog facebook oldalán) és egyben a foci vb himnusza. A 2014-es labdarúgó világbajnokság hivatalos albumán egyébként van egypár latinos hangzású zene, többek közt Ricky Martin is. Sérgio Mendesés Carlinhos Brown zenéjét, a One Nation–t igazán kellemesnek találtam, amolyan klasszikus, dallamos brazilos muzsika.
 Egy másik ismert dal, amelyet már régebben a 2014-es futball világbajnokság dalának tartottak sokan, a Gaby Amarantos, David Correyés Monobloco közreműködésével készült Copa de Todo Mundo. Ez a dal nem szerepel a FIFA albumon. A dal diszkósabb verzióját tekinthetitek meg alább.






Kapcsolódó cikkek: Labdarúgó Eb dalok - Válogatás

                                Olimpia dalok

Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!




A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

1985 TOP 20 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1985Top 20 zene szubjektív
 1985 Top 20 zene




   1985 top 20 zenéit nagyon nehéz volt kiválasztanom, mert ez az év is csúcsév volt számomra zeneileg. A kedvenc szintipop zenéim jó része ebben az évben készült. Több szuper filmzene is volt és persze a diszkó sem maradhat említés nélkül. Ezt az 1985-ös top 20-at úgy kell érteni, mint a legjobbakat a legjobbak közül, az én szubjektív listámon.


1985 Top 10 zene

  Az 1985-ös Top 10-et nálam a Tangerine Dream alkotásából (Le Parc) Giuliano Pilatiáltal készített Street Hawk filmsorozat címzenéje vezeti. Erről már írtam az Elektronikus filmzenék – Filmsorozatok cikkben. A 80-as évek közepén rengeteg kiváló szintipop zene készült( (lásd: Synthpop 4. 1984-1985, Synthpop 5. 1985-1986). Michael CretuSzamuráj-a számomra igazi etalon a műfajban. Örök, megunhatatlan darab, ugyanúgy, mint Sandra első bombasikere, a Maria Magdalena.




A Szuperhekusok filmzenéje telitalálat, a Tarzan Boy az első kedvencem volt, amikor elkezdtem zenéket magnókazettára rögzíteni. A Take on me valaha reklámzene is volt, s szerintem máig az egyik legfülbemászóbb szintidallam.



1. Giuliano Pilati /Tangerine Dream - Street Hawk            style: electronic/score
2. Michael Cretu – Samurai                                            style: synthpop
3. Sandra – Maria Magdalena                                         style: synthpop
4. Carmelo & Michelangelo La Bionda - Miami supercops style: soundtrack/electro
5. Baltimora - Tarzan boy                                               style: italo disco
6. A-Ha - Take on me                                                     style: synthpop
7. Monte Kristo - The girl of Lucifer                                  style: synthpop/italo disco
8. Modern Talking - Cheri cheri lady                                 style: synthpop
9. Sandra - In the heat of the night                                   style: synthpop
10. James Horner - Commando - Prologue/Main title         style: score



1985 Top 11-20 zene

  A kis szemtanú c. film hipnotikus erejű filmzenéje mindig is kiemelt testemből. Roger Meno–tól az I find the way egy igazi romantikus diszkózene klasszikus. Fancy, a Bad Boys Blueés a Joy dalai slágerek voltak annakidején, ezen előadók teljes történetét már ismertettem régebbi cikkeimben. A Propaganda hangzása nálam nagyon bejött, az L-Vira project-től sajnos csak ez az egy került kiadásra.






11. Maurice Jarre - Witness (Main Title) -Journey to Baltimore  style: soundtrack/ambient
12. Roger Meno - I find the way                                              style: synthpop/italo disco
13. L-Vira - Talkin'bout Rambo                                                style: sythpop
14. Sandra – You and I                                                          style: sythpop       
15. Fancy – Bolero                                                                style: sythpop/italo disco   
16. Bad Boys Blue - You're a woman                                      style: disco/synthpop
17. Propaganda - Frozen faces                                               style: sythpop
18. Peggy Abernathy - Back to the shadows                           style: pop, soundtrack
19. Propaganda - P'machinery                                               style: sythpop
20. Joy - Touch by touch                                                       style: sythpop


Előzmény: Top 30 zene 1984 szubjektív


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!


Eurodisco zenék

$
0
0
Eurodisco zenék
 Eurodisco zenék



 Az eurodisco zenék tágabb értelemben az Európában készült discozenéket jelenti a 70-es évektől. Szűkebb értelemben azonban az 1980-as években népszerű discozenék illetve előadók egy csoportját jellemzik ezzel a szóval. Ezek az eurodisco zenék a 80-as évek közepén élték fénykorukat, különösen Németországban.


Eurodisco zenék eredete, meghatározása

  A gyökerek a 70-es évek discozenéjére vezethetők vissza. Akkoriban többnyire a briteken kívüli európai országok discozenéit nevezték így. A 80-as évek elején a szintipop és az italo disco előretörése meghatározta a disco fő irányvonalait. Az eurodisco előbbi három zenei stílus, illetve némi hi nrg stíluselemeit vegyíti magában.


Eurodisco zenék Európában a 80-as években
  A legtöbb eurodisco zene Németországban készült és onnan származnak a legnészerűbb eurodisco együttesek, illetve előadók is. A stílus Olaszországban csaknem ugyanolyan népszerűségnek örvendett, és itt is készültek zenék a műfajban. Nyugat-Európa többi országában, Spanyolországban és Franciaországban is kelendőek voltak ezek a zenék, de a hatásuk Görögországot is elérte. Európa középső és keleti része sem maradt ki ebből, ezek a zenék – egészen Oroszországig – hallatlan népszerűségnek örvendtek, amely máig tart.








Eurodisco előadók a 80-as években


  Az alább következő előadók többségének sikereit, történetét már bemutattam előző cikkeimben (rájuk kattintva elolvashatod ezeket), ezért csak főbb vonalakban érintem őket.
 1985-86-ban kétségkívül a német Modern Talking volt a legsikeresebb eurodisco duó Németországban. A duó egyik tagja, Dieter Bohlen több későbbi sikeres eurodisco előadó elindítója is volt, mint például C.C. Catch. Miközben a Modern Talking 1987-ben felbomlott, C.C. Catch még néhány évig a középpontban maradt.
  Fancy 1984-ben robbant be, és dalai számos országban értek el kiváló helyezéseket. Ő eredményes volt az évtized végéig a stílusban. A Bad Boys Blue a 80-as évek közepén ugrott az eurodisco trónjára, és változatos, reggae, synthpop, europop hangzású, fülbemászó dallamaival az együttes sokáig ontotta a lemezeket.
 Olyan előadók tüntek fel, mint Mike Mareen, vagy K.B. Caps, Grant Miller, majd később Rocky M. . A női előadók közül Lian Ross, Patty Ryan, vagy éppen Roxanne volt a legismertebb.
  A 80-as évek második felében újabb sikerelőadók bukkantak elő az eurodisco műfajában, közülük is kiemelkedik a London Boys. 1988-ban a Sweet Connectionérkezett, bár sajnos ők nem sok lemezt készítettek.
  Rajtuk kívül még számos előadó alkotott az eurodisco keretein belül. Néhányat megemlítek a teljesség igénye nélkül: Kay Franzes, Paul Rein, Linda Jo Rizzo, Danuta, Joy Peters, Lili & Sussie, Début De Soirée, New Baccara, Silvi O., Sheree.




Az eurodisco után

  Az eurodisco, mint műfaj, a 90-es években szinte teljesen eltűnt, helyét az egyre népszerűbbé váló eurodance vette át. Az eurodisco előadók jó része ekkor már nem volt aktív, vagy a korszaknak megfelelő zenéket készített, illetve újabb projecteket hoztak létre.
  A 2000-es évek retróláza újra előhívott számos régi eurodisco előadót, akik koncerteken léptek fel. Az Internet révén rajongói közösségek alakultak, és a 80-as évek eurodisco zenéinek jelentős gyűjtőtábora jött létre.


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!


EIGHTH WONDER EGYÜTTES

$
0
0
Eighth Wonder együttes
 Eighth Wonder együttes



   Az Eighth Wonder együttes egy brit pop-synthpop-disco zenét játszó csapat volt a 80-as évek közepén és második felében. Az I’m not scared című, ellenállhatatlan szintipop zenével nyerték el az abszolút elismerésemet, és több másik jó daluk is volt.


Az Eighth Wonder együttes megalakulása és tagjai

  Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Spice nevű együttes 1983-ban. A fiatal csapat vezetője, Jamie Kensit egy szép napon úgy döntött, hogy meghallgatja a húgát aki még 15 évét sem töltötte be. Őt pedig úgy hívják: Patsy Kensit. Akinek ismerősen hangzik a név, ne lepődjön meg, a szőke hölgy számos filmben szerepelt, elég ha csak a Halálos fegyver 2. , című akcióvígjátékot említem.




 Patsy Kensit az Eighth Wonder énekesnője
Patsy Kensit az Eighth Wonder énekesnője

  Szóval a fiatal lány – akinek akkor már több szerepe volt a tv-ben és filmekben – bevált, mellette még Geoff Beauchamp, Jake Walters, Nigel Davis és Lawrence Lewis volt a csapat tagja. 1983 őszétől – nagyjából egy évig – zenéltek és koncerteket tartottak, reménykedve, hogy a lemezkiadók felfigyelnek rájuk. Időközben Nigel Davis eltávozott és Alex Godsonérkezett. 1984 végére megváltoztatták a csapat nevét Eighth Wonder–re és Patsy írta a zenekar dalait.


Az Eighth Wonder első sikerei

  1985-ben két pozitív esemény is történ az együttes történetében: szerződést kötöttek a CBS Records –szal és Patsy megkapta az Abszolút kezdők című film egyik főszerepét. A filmet a következő évben játszották, és az egyik betétdal az ő nevéhez fűződik. 1985-ben két kislemezük jelent meg. Az első a Stay With Me volt, amely a brit listán csak a 65. helyig jutott, de a diszkózenéket kedvelő Japánban és Olaszországban 1. helyezést ért el. A másik kislemez a lassabb hangvételű Open Your Mind.
  Időközben Walters és Lewis eltávoztak az együttestől, és a csapat módosított a hangzásán. Szerephez jutott a dobgép és a billentyűzet, amelynek hatására a dinamikusabb, szintipopos jelleg került előtérbe. 1986-ban a már említett filmdal, a Having It All került kiadásra.
  1987-ben a Will You Remember?és a pop-rock szerű When The Phone Stops Ringing következett. Mindegyik első volt Japánban, és Olaszországban is sikeresnek mutatkoztak. Első (mini) albumuk, Brilliant Dreams címmel, csak Japánban jelent meg.


Az Eighth Wonder legsikeresebb zenéi




  Közben Godson is távozott és Steve Grantley jött a csapatba. 1988-ban a Pet Shop Boysés Phil Hardingáltal írt dalt, koprodukcióban jelentették meg. Az I’m not scared az Eighth Wonder legsikeresebb zenéje lett. A kislemez egész Európát meghódította, az olasz első hely mellett 2. volt Portugáliában, Svájcban és Spanyolországban is. És végre a brit listán is feljöttek a 7. helyig. Számomra az I’m not scared az 1988-as év egyik legjobb szintipop dala volt. A Pet Shop Boys szintén elkészítette a saját verzióját, az is nagyon jól sikerült.
  A Fearless című albumukon együtt dolgoztak Mike Chapman–nel. A lemez viszonylag jól szerepelt a különböző slágerlistákon. A másik sikerük 1988-ban a diszkósabb hangvételű Cross My Heart volt, amely szintén nem hiányozhatott a gyűjteményemből. Ez a dal is felkerült a legtöbb európai slágerlistára és jó helyezéseket ért el, sőt, az USA-ban is ismert lett. A Billboard Dance Club listáján a 10. helyig jutott. A már említett Fearless albumot az év nyarán dobták piacra és az őszre csaknem 500 ezret értékesítettek belőle.

(Nem hajlandó a blogspot betenni az eredeti videoklipet ezért kénytelen voltam "élő" klipet iderakni.)




Az Eighth Wonder együttes utolsó dalai

  1988-ban még egy kislemezt kiadtak Baby Baby címmel. Ez a dal már nem okozott akkora visszhangot, mint elődei, de azért így is odafért több listán is a jobb helyekre. A Billboard Dance Club listáján 17., Olaszországban 13., Japánban 2. volt.
  A Use Me című dal 1988-89 –ben, az utolsó daluk volt, amely kislemezen kiadásra került, de csak Japánban, ahol a 3. helyezést érte el. 1989-ben Patsy Kensit a színésznői karrierjére koncentrált, és az Eighth Wonder szép csendben feloszlott, de decemberben még megjelent egy remixlemezük is Japánban.


Az Eighth Wonder összes dalai, zenéi lista

Stay With Me  1985
Open Your Mind  1985
Having It All  1986
Will You Remember  1987
Loser In Love  1987
When The Phone Stops Ringing  1987
I'm Not Scared  1988
Wild Love  1988
Cross My Heart  1988
Anything At All  1988
My Baby's Heartbeat  1988
Baby Baby  1988
The Dress  1988
Use Me  1988


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!


1986 TOP 20 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1986 Top 20 zene szubjektív
 1986 Top 20 zene



  1986 Top 20 zenéjét a szokottnál is nehezebb volt kiválogatnom, hiszen legalább 50 dal származik abból az évből, amelyik az abszolút favoritjaim közé tartozik. Kialakítottam valamiféle sorrendet, azt azonban hozzá kell tennem, hogy az egyes dalok alig hajszálnyival jobbak a másiknál, s mindez persze a személyes megítélésemet tükrözi.


1986 Top 10

Ezek a zenék hasonlóan tetszenek, lehet, hogy máskor, más sorrendet állítottam volna fel. Az első helyezett Ecstasy, eredeti formájában az Arabesque 1984-es albumán jelent meg, de 1986-ban Michael Cretuújrarögzítette Sandra közreműködésével (ld. Synthpop 6. – 1985-1986 – Az újak sikerei). A VenusBananarama féle feldolgozása szerintem máig a legjobb discozenéjük, a Végső visszaszámlálás pedig hatalmas sláger volt anno. A Top Gunés a Gyermek az időben filmzenéjéről már szóltam a filmzenei cikkekben, a Depeche Mode–tól A Question of Time volt az egyik kedvencem.




1. Arabesque – Ecstasy   style: synthpop
2. Bananarama – Venus   style: disco, synthpop
3. Europe - The Final Countdown   style: arena rock
4. Kenny Loggins - Danger Zone   style: pop rock, soundtrack
5. Alan Silvestri - Flight of the Navigator (end)/Robot Romp   style: soundtrack, synthpop
6. Depeche Mode - A Question of Time   style: synthpop
7. Sandra - Innocent Love   style: synthpop
8. Fancy - Lady of Ice   style: synthpop, eurodisco
9. Sandra - Don't Cry   style: synthpop
10. Jean Michel Jarre - First Rendez-Vous   style: ambient


1986 Top 11-20

Michael Cretu–tól a Gambit volt a második legkedvesebb zeném, s a Laserdance már ’86-ban is kiváló spacesynth muzsikával örvendeztetett meg. A Crockett’s Theme immár klasszikus film(sorozat)zene. Linda Jo Rizzoés Patty Ryan a csúcson levő eurodisco legjobb előadói közé tartozták azidőtájt. Madonnától az a bizonyos spanyolos jellegű sláger az egyik legjobb.


11. Sandra - You and I   style: synthpop
12. Michael Cretu – Gambit   style: synthpop
13. Jan Hammer - Crockett's Theme   style: electronic, soundtrack
14. Linda Jo Rizzo - You're My First, You're My Last   style: eurodisco
15. Laserdance - Humanoid Invasion   style: spacesynth
16. Patty Ryan - (You're) my love, (You're) my life   style: eurodisco
17. Pet Shop Boys - Love Comes Quickly   style: synthpop
18. Madonna - La Isla Bonita  style: pop
19. Berlin - Take Me Breath Away   style: pop
20. Modern Talking - Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)   style: synthpop

Előzmény: 1985 Top 20

Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

BABY BABY, LEONIE GANE

$
0
0
Baby Baby, Leonie Gane
 Baby Baby, Leonie Gane



A Baby Baby project

 Az olasz Baby Baby formáció mögött Julio Ferrarin, mint producer, és Leonie Gane mint énekesnő áll. A dalokat ők ketten, illetve Marco Scainetti–vel együtt szerezték. A zenék az italo disco és a hi nrg, illetve a későbbi eurobeat hangzását képviselték.





 A Baby Baby project első kislemeze 1989-ben a The Day Of Doom Doom volt. A lemez Olaszországon kívül Japánban jelent meg, ahol a stílusnak nagy rajongótábora van.
  1990-ben adták ki a Sex Success című kislemezt, amely mindmáig a legnagyobb kedvencem a stílusban (lásd: Szuperdiszkó – Eurobeat slágerek). Leonie Gane különlegesen egyedi hangja, a zene dinamikája, pörgő ritmusa és a felejthetetlen dallam az első pillanattól fogva megragadott. A Sex Success–t Baby előadónéven is megjelentették.
 A harmadik kislemez a nem kevésbé dinamikus Fireball/Baby Baby volt. 1990-ben adták ki máig egyetlen albumukat a Baby Babyösszes dalával. A Baby Baby albumon olyan remek dalok hallhatóak, mint a Get Up, a Rock Me, vagy a lassabb hangvételű Come Into The Jungle.  Ugyanez az album Japánban Sex Success címmel jelent meg 1991-ben.




 A Baby Baby együttes több lemezt nem készített, de az alkotók több néven számos lemezt dobtak piacra a 80-as 90-es évek fordulóján, az eurobeat stílusában.

Baby Baby zenék

The Day Of Doom Doom  1989
Sex Success  1990
Rock Me  1990
Get up  1990
Voodoo Dollar  1990
Come Into The Jungle  1990
Fireball  1990
Baby Baby  1990



Leonie Gane

 Leonie Gane már a 70-es évek végétől jelen volt a zeneiparban. Elsősorban dalok írásában működött közre, és olyan szerzőkkel dolgozott együtt, mint Guido és Maurizio de Angelis, vagy Ennio Morricone. 1986-ban Flo Astaire művésznéven énekelte a‎ Monkey Monkey című italo disco dalt. Több film dalainak létrehozásában is részt vett, mint pl. a nálunk is vetített Sivatag kincse (1988) című minisorozat.
  1989-től számos italo disco – hi nrg projectben hallhattuk a hangját illetve saját dalait. Sasha néven a Don't You Break My Heart kislemez, majd két évvel később, 1991-ben a Money fűződik hozzá. 1989 Shado művésznéven a Tonight My Love Is Alive, Kylie Gane–ként pedig a Bohemien jelent meg az ő hangjával.
  Carol – ként 1990-ben a Happy Sensationérkezett, a Voodoo Dollar / Come Into The Jungle‎című Baby Baby dalok pedig Pretty Baby néven is megjelentek. Daniela–ként a‎ Body Action, és 1991-ben Alexandra–ként a Doom Doom Down Down következett. Dalszerzéskor a Leone Gane, Leonia Ganeés L. Gane neveket is használta.





Leonie Gane dalok az ő vokáljával (a Baby Baby dalok-on kívül)

Flo Astaire ‎– Monkey Monkey  1986
Sasha ‎– Don't You Break My Heart  1989
Shado - Tonight My Love Is Alive  1989
Kylie Gane – Bohemien  1989
Pretty Baby - Voodoo Dollar 1990
Pretty Baby - Come Into The Jungle 1990
Daniela – Body Action 1990
Alexandra – Doom Doom Down Down ‎ 1990
Sasha – Money  1991

Leonie Gane dalok youtube

Kapcsolódó cikkek: Clara Moroni
                                Elena Ferretti

Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

1987 TOP 20 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1987 Top 20 zene szubjektív
 1987 Top 20 zene



  Az 1987-es Top 20-as nálam elég változatos lett, megtalálható benne a filmzenétől a diszkóig számos stílus. 1987-ben már kezdtek átalakulni a zenei stílusok, de az újabb hangzások még gyerekcipőben jártak és a 80-as évek legnépszerűbb formációi még többnyire fénykorukat élték.


1987 Top 10 zene

 A Popcorn zenékről már írtam egy összefoglaló cikket, s kétségkívül az M & H Band változata az, amely nálam viszi a prímet. A holland Peru csapata 1987-ben rádió verzióban is elkészítette 1983-as Africa című szerzeményüket, amely Ausztriában Top 1 lett. Az Interface dala számomra a ’87-es év legjobb szintipop dala, Sandrától pedig az Everlasting love az egyik legjobb feldolgozás.
 A Laserdance a spacesynth hőskorának talán legjobb lemezét készítette el a Future Generation–nel. A Mozzart zenéje ismerős lehet az Ez+Az tv műsor szignáljaként, Kylie Minogue–tól mindig is a The Locomotion jött be a legjobban.





1. M & H Band - Pop Corn   style: electro, synthpop
2. Peru - Africa   style: electronic
3. Interface - Plastic Age   style: synthpop
4. Sandra - Everlasting Love   style: disco, synthpop
5. T. Ark - Under Cover Lover   style: synthpop
6. Funny Twins - You & Me   style: italo disco
7. Laserdance - Future Generation   style: spacesynth
8. Laserdance - Goody's Return (1987 version)   style: spacesynth
9. Mozzart - Money   style: synthpop
10. Kylie Minogue - The Locomotion   style: disco


1987 Top 11-20

 Az 1987-es Top 20 második felében több szintipop sláger kapott helyet, köztük a Pet Shop Boysés a Depeche Mode dalaival. Sabrina dala az év egyik legjobb diszkózenéje volt, az In Do Minore pedig a T.I.R. filmsorozat címzenéje. 1987 legjobb zenéi között helyet kapott Black slágere, Max Him dala és az Éva Mándoki féle Korea.

11. Max Him - Just A Love Affair   style: italo disco, synthpop
12. Sabrina - Boys   style: italo disco
13. Detto Mariano - In Do Minore   style: synthpop, soundtrack
14. Eva Csepregi & Leslie Mandoki – Korea   style: synthpop
15. Laserdance - Space Dance   style: spacesynth
16. Pet Shop Boys - It's A Sin   style: synthpop
17. Depeche Mode - Strange Love   style: synthpop
18. Black - Wonderful Life   style: pop
19. Sandra - Stop For A Minute   style: synthpop
20. Pet Shop Boys - Always On Me Mind   style: synthpop






Előzmény: 1986 Top 20 zene


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

U.S.U.R.A. EGYÜTTES

$
0
0
U.s.u.r.a. együttes
 U.s.u.r.a. együttes




  Az U.S.U.R.A. együttes egy Bresciából származó, olasz italodance-house csapat, amely a 90-es években volt aktív. Több ismert zeneszám fűződik a nevükhöz, amelyek közül az Open Your Mind volt a legnépszerűbb a 90-es évek elején.


Az U.S.U.R.A. együttes tagjai

 Giacomo Maolini, mint alapító, aki egyben a Time Records tulajdonosa. Alessandro Gilardiés Walter Cremonini producerek. Roland Armstrong "Rollo"producer és remixer. Claudio Varola, Elisa Spreafichiés Michele Comis szintén részt vettek az „Usurában” egy időben.


Az Usura együttes megalakulása

 A források szerint az Usura név eredete Maolini édesanyjának, Ursulának a nevére vezethető vissza. Az Usura együttes egyedi hangzást hozott létre a 90-es évek elején, amellyel sikerrel megkülönböztette magát az akkori zenei csapatok többségétől. Hatással volt rájuk 90-es évek eleji Olaszországban közkedvelt stílusok, mint például az underground techno, de saját stílusukat a népszerűbb hangzásvilág felé terelték.


Open your mind 1992

 Open Your Mind album
Open Your Mind album 1993


  1992-ben jelent meg az U.S.U.R.A. legelső kislemeze, az Open Your Mind. A jellegzetes hangzású felvétel egy ’82-es dalból származó mintákat tartalmazott, és Az emlékmás c. filmből vett párbeszédeket. A 20. század híres politikai vezéreinek arcait felvonultató videoklipet az MTV Europe is gyakran játszotta, így a kontinensen hamar ismertté vált. Az italodanceés a house elemeit ötvöző Open Your Mind 1992-ben  számos ország slágerlistájában végzett előkelő helyen. A brit listán a 7., Hollandiában 5., Ausztriában a 3., Olaszországban pedig a 2. helyezésig jutott.


U.S.U.R.A. lemezek 1993-1994 között

  A következő, hasonló hangzású lemezük a Sweat volt 1993-ban. A több remixváltozatban megjelenő Sweat ugyan nem érte el az előző lemez sikerét, de így is jól szerepelt, és hazájukban a 4. helyezést érte el. A harmadik kislemez – ugyanazon évben – a Tear It Up volt, amely a külföldi listákon már lemaradt, de Olaszországban így is 3. lett. Az első és egyetlen albumukat is kiadták Open Your Mind címmel.




 Az XXXX–szel is volt egy közös lemezük, az Untitled, majd 1994-ben kislemezen is kiadták az albumon már szerepelt Drive Me Crazy–t, Nicole vokáljával.


Usura lemezek 1995 -1996

 1995-ben két kislemez következett. A The Spaceman az 5. helyet szerezte meg hazájában. Egy közös lemez erejéig együttműködtek a bolognai Datura együttessel, így keletkezett az Infinity. Az eurodance és hard trance hangzásban készült fülbemászó dal ismét a slágerlista második helyére repítette őket.
 Úgy gondolták az együttes ismét az élvonalba kerül, de az 1996-ban megjelent kislemezek eredményei elmaradtak a várttól. A Flying High a 14., az In The Bush pedig a 20. volt Olaszországban de külföldön kevéssé jegyezték.



Open Your Mind 1997

  1997-ben visszanyúltak eredeti sikerükhöz és megjelentették az Open Your Mind 97–et. A DJ Quicksilveráltal mixelt – trance –esebb – verzió és a videoklip ismét felkeltette a figyelmet irántuk. Több országban felkerült a zene a listákra, és a brit kislemezlistán is elérte a 21. helyet.





Az U.S.U.R.A. együttes megszűnése

 Az Open Your Mind–nak 1998-ben is jelentek meg remixei, ezenkívül a Trance Emotions kislemezt bocsátották ki. Utóbbi lemez nem ért el számottevő eredményt, így a csapat nem adott ki több lemezt.
A létezésük időszakában több ismert eurodance-trance csapatnak készítettek remixeket.


Usura zenék lista

Open Your Mind  1992
Sweat  1993
Tear It Up  1993
What You Gonna Do About My Love  1993
Listen To My Prayer  1993
Come Bring Me  1993
You Are My Rhythm  1993
Sweat (Soakin' Wet)  1993
Untitled (feat. XXXX)  1993
Drive Me Crazy  1993, 1994
Infinity (feat. Datura)  1995
The Spaceman  1995
Flying High  1996
In The Bush  1996
Open Your Mind '97  1997
Trance Emotions  1998
Open Your Mind (98 remixes)  1998



Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

1988 TOP 20 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1988 Top 20 zene szubjektív
 1988 Top 20 zene



   Az 1988-as Top 20-as listámban erősen dominálnak a szintizenék. A szintipop és a spacesynth számos slágert hozott ebben az évben. Előbbi nagyon népszerű volt még 1988-ban, utóbbi pedig a holland Michiel van der Kuyés társai révén egyre ismertebbé vált. Az újabb stílusok, mint a house, szintén elindultak hódító útjukra.


1988 Top 10 zene

 Mint fentebb említettem, Michiel van der Kuy számos korszakalkotó dallal és formációval jelent meg. Claudia T. energikus zenéjéről már szót ejtettem az Electrodisco cikkben. A Laserdance közismert, de a Primero és a Proxyon formációk is az ő munkásságához fűződnek.
 A szintipop slágerek közül számomra a Peter Schilling  klubslágere, a
The Different Story volt az abszolút favorit. Az Eighth Wonder legsikeresebb daláról, az I'm Not Scared–ről már írtam, és a Pet Shop Boys féle verzió is nagyon bejött. A Bad Boys Blue egyik legjobb dala A World Without You, de Kim Wildeés a Shooting Party zenéjét is meg kell említeni.





1. Claudia T. - Dance With Me   style: hi nrg, synthpop, disco
2. Peter Schilling - The Different Story   style: synthpop
3. Paul Hertzog - The Tree And The Sword   style: score
4. Eighth Wonder - I'm Not Scared   style: synthpop
5. Bad Boys Blue - A World Without You   style: synthpop
6. Laserdance - You And Me   style: spacesynth
7. Kim Wilde - Never Trust A Stranger   style: synthpop
8. Shooting Party - Safe In The Arms Of Love   style: synthpop
9. Laserdance - Around The Planet   style: spacesynth
10. Pet Shop Boys - I'm Not Scared   style. Synthpop



1988 Top 11-20 zene

 A Véres Játék (Bloodsport) c. film zenéjéről már írtam bővebben, ez szerintem Paul Hertzog mindmáig legjobb filmzenei albuma. Samantha Fox–tól az I Only Wanna Be With You–t tartottam az egyik legjobb discozenének. A Detroit –i Inner City az elsők közé tartozott, amelyik a house stílusában meghódította a világot.





11. Primero - Qué Me Pasa?   style: sythpop, italo disco
12. Samantha Fox - I Only Wanna Be With You   style: disco
13. Inner City - Good Life   style: house
14. Proxyon - Space Travellers   style: spacesynth
15. Sandra - Heaven Can Wait   style: disco, synthpop
16. Paul Hertzog – Powder   style: score
17. Paul Hertzog – Training   style: ambient, synthpop, score
18. Paul Hertzog - The Morning After   style: soundtrack
19. Boxcar – Freemason   style: synthpop
20. Sandra - Secret Land   style: synthpop, disco



Előzmény: 1987 Top 20 zene

Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

ROMANTIKUS ZENÉK

$
0
0
Romantikus zenék
 Romantikus zenék



  A romantikus zenék eredete visszavezethető a 19. századi klasszikus zenékhez. Napjainkban többségében a lágyabb és lassabb hangvételű és/vagy szerelmi témájú dalokat és zenéket értjük alatta. Nem vállalkozom arra, hogy a zenei történelem legtöbb romantikus daláról írjak – nem is szólva arról, hogy ez, mint kategória, nincs is elkülönítve – ehelyett az általam is ismert romantikus témájú zenéket veszem sorra. Nagyon nehéz így emlékezetből összegyűjteni ezeket, de megteszem, amit lehet.


Romantikus filmzenék


 A romantikus filmzenéknek se szeri, se száma, jónéhányukról már írtam régebbi filmzenei cikkeimben, például a Totális hatások az emberi lélekre Filmzenék – Aláfestő zenék bejegyzésben, több, mint 3 évvvel ezelőtt.
 Az 1968-as Rómeó és Júlia című film dala a legszebb romantikus filmzenék közé tartozik. A film zenéje Nino Rota nevéhez fűződik, de akkoriban több előadó és zeneszerző is elénekelte, vagy újrakomponálta. A legsikeresebb Henri Mancini változata volt, amelyik ’69 nyarán két hétig vezette az amerikai Billboard listáját. De Engelbert Humperdinck változata, A Time Fo Us is népszerű volt, hazánkban is gyakran játszották.




  A Love Story zenéjéért 1970-ben Francis Lai elnyerte a legjobb filmzenéért járó Oscar díjat. Francis Lai albuma a 2. volt a Billboard –on, és a (Where Do I Begin) Love Story dal Andy Williams előadásában ugyanitt a 9., Angliában a 4. helyezést érte el.
 Az 1982-es Szárnyas fejvadász című film szerelmi témája Vangelis alkotása, és immáron az örökzöldek közé tartozik. A Tövismadarak című filmsorozat muzsikáját Henry Mancini szerezte, és a Thorn Birds Love Theme, illetve a Maggie’s Theme a legcsodálatosabb romantikus filmzenék közé tartozik.
 1986-ban az amerikai Berlin nevezetű együttes, legnagyobb sikerét érte el a Take Me Breath Away című dallal. Amellett, hogy a legjobb eredeti filmdalként Oscar díjat kapott, első lett a Billboard –on, Hollandiában, Írországban, az Egyesült Királyságban és Belgiumban is. Akkoriban ez a dal (és persze a videoklip) öszzefűződött a Top Gun című film főszereplői, Tom Cruiseés Kelly McGillis filmbeli kapcsolatával. Van még jónéhány romantikus filmzene, de idő, hely és személyes élmények híján, lépjünk tovább.


Romantikus popzenék

 Romantikus popzenéből számtalan létezik, s amellett, hogy melyek lettek slágerek, teljesen szubjektív, kit mely dalok fogtak meg a leginkább.
 Roger Meno egyik legnépszerűbb italo disco dala volt 1985-ben az I Find The Way. Jayne Collins–tól az If You Ever Had A Broken Heart című 1985-ös dalt csak néhány éve ismertem meg, de azonnal elvarázsolt.






  A Bad Boys BlueI Wanna Hear Your Heartbeat című dala talán kicsit gyorsabb tempójú annál, hogy romantikus popzenének nevezzük, de a témája és a dallama miatt idevettem. A nálunk feldolgozásaiban is nagyon népszerű Balatoni nyár pedig a KFT 1986-os szerzeménye. Egyébként az 1986-os évből számos romantikus popsláger származik. Ilyen például a svájci Double duótól a The captain of her heart, amely Olaszországban anno a 3. helyig jutott, de pl. az amerikai Billboard –on is jól szerepelt. S hát nem hagyhatom ki az akkor tizenéves Glenn Medeiros bombaslágerét, a Nothing's Gonna Change My Love For You–t, amely a ’86-os év egyik legsikeresebb romantikus popzenéje volt. Hatalmas példányszámban adták el, 4 országban is aranylemez lett, és 5 országban 1. helyezett.
  Sandrától a One More Night vérbeli lassúdal, 1990-ben a 31. volt Németországban. Az eurodance –ben sikeres Fun Factory a 90-es évek közepén lassabb tempóra váltott, az egyik ilyen ismertebb dala volt az I Love You 1995-96-ból.
 DJ Dadoés Michelle Weeks közös dala 1997-ből a Give Me Love. Ez a dreamtrance dal Olaszországban az első helyig menetelt. Bár a Game Of Love nem lett sláger, az X-Perience egyik legszebb lassú dala 1998-ból.


Romantikus ambient, downtempo zenék

 Az ismertebb romantikus zenék nem korlátozódnak a popzenére, számos relaxációs zenében, ambient és downtempo muzsikák lettek közkedveltek az idők során. Míg a 70-es 80-as években főleg Vangelis zenéjében voltak fellelhetőek, a 90-es évektől számos előadó adott elő ezekben a stílusokban romantikus zenéket.
  Az Enigma misztikus zenéiben számos alkalommal felbukkan az erotika és a romantika, az egyik ilyen kislemez volt az 1999-es Gravity of love. A Schiller különleges zenéje ötvözi a downtempot és az ambient-et, a trance –szel. Több, hihetetlenül szép, lágy, elbűvölő zene fűződik ehhez a névhez. 2001-ből a Heppner -rel közös Dream of you ilyen, és 2003-ból a Milla Maráltal énekelt Liebe igazi élmény. A Kim Sanders–szel közös Let Me Love You szintén az ambient romantikus zenékhez sorolandó.






Hirtelenjében ennyi jutott eszembe, de ahány ember, annyi kedvenc, mindenesetre remélem, sikerült egy kis összefoglalót, illetve kedvet csinálni a romantikus zenékhez.


Romantikus zenék lista

Nino Rota - Romeo & Juliet   1968   style: soundtrack
Engelbert Humperdinck - A Time for Us   1969   style: ballad
Henry Mancini - Love Theme From Romeo & Juliet   1969   style: theme, classical
Francis Lai - Theme From Love Story   1970   style: soundtrack
Andy Williams - a (Where Do I Begin) Love Story   1971   style: ballad
Vangelis - The Tao of Love   1979   style: ambient
Ennio Morricone - The First Love   1982   style: soundtrack, contemporary
Vangelis - Love Theme From "Blade Runner"   1982   style: ambient, soundtrack
Henry Mancini - Thorn Birds Love Theme   1983   style: soundtrack
Kitaro - Cosmic Love   1984   style: ambient
Roger Meno - I Find The Way   1985   style: italo disco
Jayne Collins - If You Ever Had A Broken Heart   1985   style: pop
Modern Talking - Theres Too Much Blue In Missing You   1985   style: pop
Bad Boys Blue - I Wanna Hear Your Heartbeat   1986   style: disco, synthpop
Berlin – Take Me Breath Away   1986   style: pop, synthpop, soundtrack
Double - The Captain Of Her Heart   1986   style: pop
Glenn Medeiros - Nothing's Gonna Change My Love For You   1986   style: pop
KFT - Balatoni nyár   1986   style: pop, new wave
New Romance - You're My First Love (Head Over Heels)   1987   style: italo disco, synthpop
Cora - In The Name Of Love   1989   style: pop
Angelo Badalamenti - Love Theme From Twin Peaks   1990   style: soundtrack
Sandra – One More Night   1990   style: pop
Fun Factory - I Love You   1995   style: pop
Mo-Do - Für Dich, My Love   1995   style: pop
Dj Dado vs. Michelle Weeks - Give Me Love   1997   style: dream trance
Gheorghe Zamfir - Theme From Love Story  1997   style: classical, pan's pipes
X-Perience - Game Of Love   1998   style: pop
Enigma - Gravity Of Love   1999   style: downtempo
ATB – First Love   2000   style: ambient
Splash - Maradj még   2000   style: pop
Schiller mit Heppner - Dream Of You   2001   style: trance, ambient
Groove Coverage - Only Love   2002   style: pop
Nalin Inc. - I Love You   2003   style: downtempo
Schiller – Liebe   2003   style: pop, downtempo
Baby Gabi & Lányi Lala - Őrült szerelem (Noisemaker remix)   2004   style: pop
Enigma - Invisible Love   2006   style: ambient, downtempo
Sandra - The Art Of Love   2007   style: pop
Schiller mit Kim Sanders - Let Me Love You   2008   style: pop, ambient



Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

1989 TOP 10 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1989 Top 10 zene szubjektív
 1989 Top 10 zene




  1989 legjobb zenéinek összeállításában az volt a könnyű, hogy nem volt annyi magasan kiemelkedő dal, mint az előző években. De rengeteg hasonlóan jó zeneszám készült, így nem volt egyszerű kiemelnem ezt a Top 10-et.

 Az 1989-es Top 10 –et nálam egy olyan dal vezeti, amely egy albumon szerepelt, s csak 1990-ben adták ki kislemezen. Ez pedig David Hasselhoff szerintem legjobb dala, a Je T'Aime Means I Love You. A második dal is egy olyan zene, amely tudtommal nem ért el slágerlistás helyezést, mégpedig Kathy Joe Daylor dala, amelyben Christopher Lee is részt vett.







  ABaby Baby daláról már írtam, a Németországban első helyezett Das Omen szintipop-new beat keverék bombaslágerről úgyszintén, a new beat–et bemutató cikkben. A Bad Boys Blue’89-es Top 10 listámban jelzett zenéit nagyon kedveltem, a magyar Master Voice zenéjéről pedig a 80-as évekbeli magyar kedvenceimet bemutató cikkben esett szó.
  Az angol Guru Josh zenéje a következő évben vált számos országban slágerré.
Mike Oldfield–től az Innocent– amelyet Anita Hegerlandénekelt – az egyik kedvencem, anno negyedik volt Németországban.







1. David Hasselhoff - Je T'Aime Means I Love You   style: synthpop
2. Kathy Joe Daylor – Little Witch   style: disco
3. Baby Baby - The Day Of Doom Doom   style: italo disco, hi nrg
4. Mysterious Art - Das Omen   style: synthpop, new beat
5. Bad Boys Blue - Lady In Black   style: synthpop
6. Master Voice – Balaton   style: disco, synthpop
7. Guru Josh – Infinity   style: house
8. Mike Oldfield – Innocent   style: pop rock
9. Bad Boys Blue - A Train To Nowhere   style: synthpop
10. Fancy - Angel Eyes   style: synthpop


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

Előzmény: 1988 Top 20



ELEKTRONIKUS TÁNCZENEI KORSZAKOK

$
0
0
Elektronikus tánczenei korszakok
 Elektronikus tánczenei korszakok



  A tánczenei korszakok alatt a könnyűzenei tánczenék különböző korszakait értem, a 70-es évek diszkózenéjétől kezdődően a különféle elektronikus tánczenékig. Ezeket a stílusokat már egytől-egyig részletesen bemutattam előző cikkeimben, ezúttal korszakonként haladunk végig rajtuk. A 70-es évektől kezdjük és nagyjából a 2010-es évek elejéig veszem sorra a meghatározóbb elektronikus tánczenei műfajokat.


Disco 1974-1980

A discozene megjelenésével számíthatjuk igazán az elektronikus tánczenei korszak kezdetét. Anno az ABBA, Boney M. , vagy éppen a Bee Gees diszkójára ropta a világ. Ez a korszak a 70-es évek közepétől kezdődött és a 80-as évek elejére kifutotta magát. A diszkózene nem szűnt meg, de a 80-as években több ágra bomlott, majd a 90-es évektől már a dance vette át a szerepét.

Synthpop 1977-1990

Bár a szintipop nem minden esetben tánczene, de hatalmas népszerűsége és dinamikája voltán ide sorolható. A 80-as évek volt a szintipop hőskora, különösen az első fele számtalan halhatatlan együttest és slágert adott a világnak.

Electro 1978-1985, 1998

Bár az eredeti electro megteremtője a Kraftwerk, a stílus igazán a 80-as évek első felében, a hip-hop, a disco és a break zenék ötvözetével lett népszerű. Később csaknem eltűnt, de 1998-ban feltámadt, majd a 2000-es években más stílusokkal együtt, újra feltört.

Hi nrg 1981-1988

A hi nrg a 80-as években volt a legmenőbb, elsősorban Patrick Cowley–nek, Hazell Dean–nek, a Dead Or Alive–nak, s társaiknak köszönhetően.

Italo Disco 1982-1989

Az italo disco mind a mai napig nagy rajongótáborral rendelkezik. A 80-as évek első felében – az angolszász országokat leszámítva – meghódította a világot. Ez a modern, dallamos diszkóvilág hosszú időre meghatározta a diszkózenék alapját. Később több zenei stílus merített innen.

Industrial 1982-1992, EBM 1984-1992

Ez a két rokon stílus a 80-as években volt a legnépszerűbb, de mindmáig léteznek. Bővebben olvashatsz róluk a régi cikkekben.

Spacesynth 1983-1995, 1999-

Az „űrdiszkó” zenék eleinte sok jellemvonást hoztak át az italo disco –ból (pl. Hipnosis), de aztán egyre inkább önálló hangzásviláguk alakult ki. Elismertségét világszerte a Laserdance holland alkotói adták, akik számos más spacesynth projectet létrehoztak. A 90-es évek közepére süllyedőben volt a műfaj, de az évtized végén újjáéledt, és máig létezik és népszerű.

Eurodisco 1984-1988

Az eurodisco bőven merített a szintipop, az italo, vagy a hagyományos diszkó elmeiből. Leginkább a német előadók művelték sikeresen ezt a műfajt, gondoljunk csak a Modern Talking–ra, Fancy–re, vagy a Bad Boys Blue –ra.

House 1987-1992, 1996-1999, 2005-

A house a 80-as évek második felében bontakozott ki, és a mai napig él és virul. Az első nagy korszaka után a 90-es évek második felében került újra előtérbe, majd a 2000-es évek közepétől ismét felvirágzott. Eközben a house különböző válfajai is megjelentek és sikert arattak.

Acid House 1988-1990

A 80-as évek végefelé az acid house –tól dübörgött Anglia. Nagy partik szerveződtek köré.

New Beat 1988-1990

A belga gyökerekkel rendelkező new beat egy nagyon erőteljes szintizene volt. Mintegy előrejelezte a gépzenekorszak eljövetelét.

Eurobeat 1990- (1988-)

Amikor az italo disco gyártói rájöttek, hogy az európai piac már nem igényli a műfajt a 80-as évek végén, egyre inkább a távoli Japánt célozták meg. A pörgős hi nrg futamokkal tarkított diszkózenéből kialakult az eurobeat, amelynek kezdetei már 1988-ban megvoltak, de igazából 1990-től indult be a műfaj.

Techno 1990-1994 (1988-)

A techno gyökeresen átformálta a tánczene világát, és meghatározta a 90-es évek hangulatát. A szokottnál is erősebb, keményebb hangzás, növekvő sebesség és dinamika egy új korszakot teremtett. Az elektronikus tánczene fejlődése olyan gyors volt, hogy a klasszikus értelemben vett techno csak a 90-es évek elején virágzott. Azóta is jelen van, de tisztán technozene már jóval kevesebb készül, annál inkább a belőle kialakult utódstílusok.

Breakbeat 1991-1992

A breakbeat a csúcskorát a 90-es évek elején élte, akkoriban gyakran kapcsolódott a techno, sőt a hardcore zenékhez is.

Trance 1992-

A trance zene örök. A 90-esévek elején indult hódító útjára Németországból, s azóta különböző intenzitással, de mindig jelen van az elektronikus tánczenében.

Eurodance 1992-1998

Az eurodance azt jelentette a 90-es években, mint a 70-es években a disco, vagy a 80-as években az italo disco és az eurodisco. Dallamos és pörgős hangzásával uralta a 90-es évek diszkóklubjait.

Jungle 1992-1995, Drum and bass 1994-1996

A jungle, majd később a belőle kialakult drum and bass stílusok ugyan sosem voltak annyira népszerűek, mint a house, vagy akár a techno, de évekig jelen voltak a klubzenében.

Hard Trance 1993-

Nem sokkal a trance megjelenése után megérkezett a keményebb változat is, a hard trance. A 90-es évek közepére egyre több ilyen jellegű zene készült, majd a 2000-es évek elején a trance-dance zeneszámok is egyre inkább hard trance jelleget vettek fel.

Happy Hardcore 1994-1997

Mark’Oh, Scooter, Charly Lownoise & Mental Theo, a Dune, Blümchen, vagy Magyarországon a Kozmix gondoskodott róla, hogy a happy hardcore a 90-es évek közepének talán legmenőbb stílusa legyen a táncparketten. Emlékszem, akkoriban ontották az ilyen jellegű zenéket, még az eurodance csapatok egy része is.

Reggae-Dance 1994-1997

A 90-es évek közepén – míg a zene egyrészt felgyorsult a happy hardcore révén – a többi eurodance csapat lassabbra vette a figurát és egyre-másra jelentek meg a reggae hangzású dance dalok. A Ragga 2 Sunshine, Fun Factory, DJ Bobo sorban jelentek meg ilyen felvételekkel, a legsikeresebb mégis a Mr. President Coco Jambo dala lett.

Goa Trance 1994-1998

A goa trance már-már szélsőséges eset, de a fesztiválok révén szerves része volt a dance kultúrának a 90-es években.

Dream Trance 1995-1997

Érkezett Robert Miles, majd DJ Dadoés társaik, és az osztrák Imperio is átnyergelt erre a stílusra. Ami tény, hogy főként 1996-ban a dallamos, zongorafutamokkal tarkított, kellemes dream trance elbódította Európát.

Hardcore 1996-1998 (1991-)

A hardcore durvább a legkeményebb technónál is, ezért ritkán hallható diszkókban, de a kistestvér, a happy hardcore nyomán – a már az évtized eleje óta létező stílus, különösen 1996 táján – számos lemezt adott, és rengeteg rendezvényt az évtizedben.

Hard House 1998-2000

A Porn Kings, a 666, vagy éppen a Warp Brothers gondoskodott róla a 90-es évek végén, hogy a hard house –t megismerje a világ. A house zene keményedett, de 2000 után ez az ág egyre többször összeolvadt a hard trance –szel.

Italodance 1999-2004 (1993-2005)

Bár az italodance -t majd mindenki Gigi D’Agostino–hoz köti és a a 90-es évek végének, 2000-es évek elejének egyik legközkedveltebb stílusának tekintik, a stílus már a 90-es évek első felében jelen volt az eurodance mellett.

Hardstyle 1999-

Az ezredfordulóval jelent meg, amikor a hardcore népszerűsége csökkenni kezdett. A hardstyle ötvözte előbbi, valamint a hard trance és hard house elemeit, és a hardcore-hoz képest táncolhatóbb hangzásban készültek a lemezek. Később, a 2000-es években a jumpstyle is egyre ismertebbé vált.

Psy-Trance 2000-

A goa trance –ből fejlődött ki a 90 –es évek második felében, a még elvontabb psy-trance. A 2000-es évektől a goa lassan visszaszorult, és a psy stílus átvette a helyét.

Pumping Tech-House 2003-2005

A Benassi fivérek, a Royal Gigolos, vagy a Global Deejays jellegzetes „szivattyús” zenéje számos sikeres alkotást hozott a 2003-2005 közötti időszakban. A régi dallamokat minimalista ütésekkel, visszhangos riffekkel vegyítő hangzás egyedi volt, a Global Deejays The sound of San Francisco című feldolgozása számos országban sláger lett.

Electro House 2006-2008 (2004-

A 2000-es évek második felében a visszafogottabb tempójó, sajátos ritmikájú és ütemű electro house meghódította a diszkókat. Számos zene, vagy remix készült ebben a stílusban, és bár az évtized végére csökkent a lendülete, a 2010-es években is népszerű maradt.

Progressive House 2006- (1992-2000)

A progressive house a 90-es években is jelen volt, de igazán 2000-es évek második felében, főleg a végefelé vált egyre meghatározóbbá.

Progressive Trance 2009- (1993-)

A progressive trance szintén évtizedek óta létezett, de a mennyiségét tekintve a 2010-es évek fordulóján érte el a csúcspontot.


Ezek mellett a stílusok mellett még jópár alstílus és kevésbé ismert változat volt jelen a könnyűzenében a 70-es évek és a 2010-es évek között, amelyekre terjedelmi okok miatt nem térek ki, de a blog régebbi cikkjeiben olvashatsz róluk.


Elektronikus tánczenei korszakok táblázatok (sötétebb színnel az aktívabb időszakok, fent az évszámok rövidítve).

 Elektronikus tánczenei korszakok táblázat 1



 Elektronikus tánczenei korszakok táblázat 2



Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

1990 TOP 10 ZENE SZUBJEKTÍV

$
0
0
1990 Top 10 zene szubjektív
 1990 Top 10 zene




  Az előző évekhez képest az 1990-es év Top 10 zenéinek összeállításánál már nem szenvedtem a bőség zavarával. Ebben az évben a 80-as évek stílusa már eltűnőben volt, a house került előtérbe, és lassanként beindult a techno.

  Az első hely nem is lehetett kérdéses, a Baby Baby legjobb dala, a Sex Success, nálam megasláger. Ezt egy hasonló stílusú dal, a Virginelle–től a Fantasy követi. 1990-ben robbant be az Enigma, világszerte rekordeladásokat produkálva. Különleges, modern classical-downtempo-ambient-new age keverék zenéikkel meghódították a közönséget, s engem is. Nekem a Mea Culpa tetszett a legjobban, a top sláger Sadeness csak később követi a sorban.
  A Bonanza Banzai legnagyobb slágerének angol nyelvű kiadása, nyugodtan lehetett volna sláger külföldön is. Az Awesome 3 nevű csapat a 90-es évek elején működött. Fancy–től a When Guardian Angels Cry egy remek zene volt. A Koto projekt – immár Michiel van der Kuy neve alatt – elektronikusabb hangzású spacesynth muzsikákat hozott össze.





 A The KLF az acid house – trance keverék What Time Is Love–val döngette a slágerlistákat, az olasz Atahualpa pedig a slágerlista 3. helyéig nyomult a techno jellegű Ultimo Imperio–val.


1. Baby Baby - Sex success   style: italo disco, hi nrg
2. Virginelle – Fantasy   style: italo disco, hi nrg
3. Enigma – Mea Culpa   style: ambient, downtempo
4. Bonanza Banzai - C'mon Start The Banzai   style: synthpop
5. Awesome 3 – Hard Up   style: house
6. Enigma – Sadeness   style: ambient, modern classical
7. Fancy - When Guardian Angels Cry   style: synthpop
8. Koto – Acknowledge   style: spacesynth
9. The KLF - What Time Is Love   style: acid house, trance
10. Atahualpa - Ultimo Imperio   style: techno


Előzmény: 1989 Top 10


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!


ZENEKERESŐ: KERESEL EGY ZENÉT, DALT ?

$
0
0
Zenekereső: Keresel egy zenét, dalt?
 Zenekereső: Keresel egy zenét, dalt?




Keresel egy zenét? Nem tudod mi egy általad kedvelt zeneszám címe? Nem tudod ki az előadó? Netán se a címet, se az előadót nem ismered?

Keresek egy zeneszámot...
Keresek egy dalt...

Számos alkalommal kaptam leveleket az olvasóktól, akik kerestek egy dalt, zeneszámot, de nem bukkantak rá, vagy nem tudták beazonosítani. Mivel a sok év alatt számtalan mennyiségű dalt, vagy címet előadót kerestem elő, amelyeket előzetesen nem tudtam, de érdekeltek, vagy anno megvoltak kazettán, én is gyakran kerültem ebbe a helyzetbe. Volt olyan, hogy napokig, hónapokig, évekig kutattam valami után, s végül „véletlenül” - amikor már feladtam, és mást kerestem – bukkantam rá. Ha valaki nagyon akar valamit, előbb-utóbb eléri, de azért van egy kis százalék, ami nem jött össze.

Elvileg az interneten „minden” fent van. A gyakorlatban azonban sokszor előfordul, hogy nem úgy, ahogyan keressük, esetleg tévesen, vagy olyan oldalon, amely a keresőben nagyon hátul szerepel. Szóval többször kerestek meg már azzal, hogy egy zeneszámot keresnek, és sikerült is segítenem, de volt, olyan is, amikor nem.

Mindenképpen le kell szögeznem, hogy az én időm is véges, örülök, hogy segíthettem (amikor sikerült), de azt szeretném, ha könnyebben rábukkannátok arra, amit kerestek. Mivel minden bizonnyal sokat jelent számotokra, ha megtaláltok egy-egy kedvelt zeneszámot, nekem pedig nincs időm folyamatosan zenéket keresgélni, segítségképpen készítettem ezt az összefoglalót. Természetesen vannak más lehetőségek is, itt most a legkönnyebben elérhetőeket vettem sorra.

Általában ha valaki keres valamit, első dolga a Google keresőjébe beírni, és végignézni mindazokat az oldalakat, amelyek számításba jöhetnek. Vagy a Youtube –on közvetlenül is megteheti, de sokszor előfordul, hogy a keresett dal, vagy előadó rossz, vagy elírt néven van fent. A következő helyzetek szoktak előfordulni:

„Keresek egy zeneszámot, de nem tudom az előadóját”
vagy
„Keresek egy dalt/zenét, ismerem az előadót, de nem tudom a címet”
vagy
„Keresek egy dalt/zenét, de nem ismerem sem az előadót, sem a címet.”


Hogyan találj meg egy zenét, dalt?

Először is természetesen utánanézel a keresőkben, Youtube –on. Ha így nem találod, több lehetőséged van. Jelen írásban nem ismertetem részletesen ezek használatát, adott oldalakon úgyis rájössz, illetve többnyire van segédlet.



Keresek egy zenét – Zenei és lemezoldalak

 
A legkönnyebb zenei és lemezoldalakon utánanézni:

A legalaposabb:
Discogs

Vagy pl.:

Allsongsby



Keresek egy zeneszámot – Google keresőalkalmazások

Google alkalmazása segíthet zenekeresésben, telepítve telefonon is:

Sound Search for Google Play

Ennél is egyszerűbb:

Google Music Search



Keresek egy dalt – Zeneszöveg vagy dallam általi keresés

Ha felismered a zene szövegét

Zeneszöveg


Lehetőséged van zenerészlet bejátszása, vagy eléneklése által megkerestetni a zeneszámot:

Midomi
     
Utóbbihoz segítség: Videosmart – Zenekereses interneten énekles segítségével



Egyéb zenefelismerő programok

 
Ha Youtube –on keresel valamit:

Audentifi

Letölthető zenefelismerő program

Tunatic

Zenekereső alkalmazások számítógépen és egyéb (tablet, ipad, telefon stb.) eszközökön:

Soundhound



Rádióban, tévében hallott zenék keresése és megtalálása

Ha a zenét, dalt valamelyik rádióadón hallottad, akkor nézz utána a rádiók lejátszási listáinak:

Rtvstat

Amennyiben a zenét, amit keresel, egy reklámban hallottad:

Reklámadatbázis - Zene



Zeneszámok keresése mások segítségével

Ha így sem sikerül, nagyszerű lehetőség feltenned különböző fórumokban. A teljesség igénye nélkül ezekből következzen néhány:

SG fórum – Mi ennek a számnak a címe:

Index fórum – Keresek egy zenét 1.
Index fórum – Keresek egy zenét 2.
Index fórum – Keresek egy zenét 3.

Hoxa fórum - Keresek egy zenét /számot /előadót

Zenenet – Pop – keresek egy zenét


Végül, ha sehol sem találod, tedd fel itt a kérdésed:

Gyakori kérdések


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!

Ha hasznosnak találtad a cikket, ezt is olvad el:Youtube letöltések




A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

80-AS ÉVEK TOP 50 ZENE

$
0
0
80-as évek top 50 zene
 80-as évek top 50 zene



   A 80-as évek top 50 zenéjének összeállításakor alaposan megizzadtam, ugyanis a saját sorrendem sem abszolút, inkább hangulattól függő. Jónéhány zeneszám van, amely feljebb vagy lejjebb kerülne a listán többszöri meghallgatásra. Az egyes évekhez írt Top összeállításokhoz képest is kicsit változott a sorrend.
Mivel matematikailag számolom az évtizedeket, így nálam a 80-as évek 1981-től 1990-ig tart.


80-as évek Top 10 zene

  A 80-as évek Top 10 zenéjének mezőnye elég szoros, mindegyiket nagyon szeretem. Az első 3 zeneszám mindig is abszolút kedvenceim közé tartozott, és az utána következők is megaslágerek nálam.


1. Baby Baby - Sex success   style: italo disco, hi nrg    1990
2. Claudia T. - Dance With Me   style: hi nrg, synthpop, italo disco    1988
3. Giuliano Pilati /Tangerine Dream - Street Hawk   style: electronic/score     1985
4. Brad Fiedel - Terminator theme   style: score        1984
5. M & H Band - Pop Corn   style: electro, synthpop    1987   
6. Michael Cretu – Samurai   style: synthpop        1985
7. Sandra – Maria Magdalena   style: synthpop        1985
8. Joël Fajerman - Flowers love   style: ambient, electronic    1982
9. Peter Schilling - The Different Story   style: synthpop        1988
10. Saragossa Band – Buona sera   style: disco, synthpop    1983


80-as évek Top 50 zene (folytatás)

  Szörnyen nehéz dolgom volt a sorrend többi részével, mert mindegyik zene nagyon jó, csupán hajszálnyi különbségek vannak. Most így döntöttem.


11. Presser Gábor – La balletta no. 2.   style: electronic        1982
12. Peru - Africa   style: electronic         1987
13.Danna & Clement - Summerland house in the garden   style: ambient    1984
14. Carmelo & Michelangelo La Bionda - Miami supercops   style: soundtrack/electro 1985
15.Brad Fiedel - Gun shop/Reese in alley   style: score        1984
16. David Hasselhoff - Je T'Aime Means I Love You   style: synthpop        1989
17. Klaus Doldinger – Ein fall für zwei   style: soundtrack, electronic    1981
18. Frankie Goes To Hollywood – Relax   style: synthpop        1983
19. Arabesque – Ecstasy   style: synthpop        1986
20. Tangerine Dream – Remote viewing   style: electronic, ambient    1981
21. Paul Hertzog - The Tree And The Sword   style: score        1988
22. Eighth Wonder - I'm Not Scared   style: synthpop        1988
23.Vangelis – Bounty   style: soundtrack, ambient    1984
24.Propaganda – Dr. Mabuse   style: synthpop        1984
25. Kathy Joe Daylor – Little Witch   style: disco        1989   
26. Baby Baby - The Day Of Doom Doom   style: italo disco, hi nrg    1989
27. Mysterious Art - Das Omen   style: synthpop, new beat    1989
28. Bad Boys Blue - A World Without You   style: synthpop        1988
29. Baltimora - Tarzan boy   style: italo disco        1985
30. A-Ha - Take on me   style: synthpop        1985
31. Dollar – Videotheque   style: sythpop        1982   
32. Henry Mancini – Beach walk   style: soundtrack        1983
33.Laura Branigan – Self control   style: synthpop        1984
34. Monte Kristo - The girl of Lucifer   style: synthpop/italo disco  1985
35. Modern Talking - Cheri cheri lady   style: synthpop        1985
36. Bananarama – Venus   style: disco, synthpop     1986
37. Alan Silvestri - Flight of the Navigator (end)   style: soundtrack,  synthpop    1986
38.Frankie Goes To Hollywood - Welcome to the pleasuredome   style: synthpop 1984
39. Interface - Plastic Age   style: synthpop         1987
40. Sandra - In the heat of the night   style: synthpop        1985
41. James Horner - Commando - Prologue/Main title   style: score        1985
42. Maurice Jarre - Witness - Journey to Baltimore   style: soundtrack/ambient    1985
43. Sandra - Everlasting Love   style: disco, synthpop     1987
44. Laserdance - You And Me    style: spacesynth        1987
45. Europe - The Final Countdown   style: arena rock        1986
46. Kenny Loggins - Danger Zone   style: pop rock, soundtrack 1986
47. Depeche Mode - A Question of Time   style: synthpop        1986
48. Sandra - Innocent Love   style: synthpop        1986
49. Fancy - Lady of Ice   style: synthpop, eurodisco    1986
50. Harold Faltermeyer – Axel F.   style: synthpop, electro, score   1984


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!




CSAKRAZENÉK

$
0
0
Csakrazenék
 Csakrazenék




   A csakrazenék esetében nem csak a szoros értelemben vett csakrákhoz készült rezgéshangokról beszélhetünk, hanem az általános értelemben vett zenét is feloszthatjuk csakrák szerint. Az ember 7 fő csakráját, vagyis energiaközpontját, más-más zene stimulálja illetve harmonizálja. Sok évvel ezelőtt észrevettem, hogy amikor zenét hallgatok-nézek, automatikusan az ütemesebb, keményebb, pörgősebb zenékkel kezdem, és később fokozatosan más dinamikájú zenékhez érek. A végén általában lassabb, hipnotikusabb, ellazító zenéket és klipeket szoktam hallgatni-nézni, így tudat alatt igazodtam a csakrazenék sorrendjéhez, alulról felfelé.
 A könnyűzene különböző stílusai besorolhatóak az egyes csakrákhoz, illetve némelyik többhöz is, a zeneszám jellegétől függően.


1. Csakra (Gyökér-csakra) zene

Általában a monoton, lüktető, ismétlődő ritmusok, dobpergés, aktivizálja ezt az energiaközpontot. Különösen a természeti népek zenéje, az ősi ritmusok és ütemek, valamint tánc. Idevehetőek a sámán zenék és dobolások.
Az első csakrát harmonizáló zenék a természeti hangok.
        Az 1. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő: 
world music, tribal house, tribal trance, techno, jungle, drum and bass





2. Csakra (Hasi-csakra) zene

Általában kötetlen, de pergő zene. Pergő ritmusú néptáncok vagy latin táncok zenéje, a lényeg, hogy hömpölygő, energikus zene legyen, amely érzelmeket és életörömöt sugároz magából. Keleti és latin hangszerek egyaránt előfordulnak benne.
A második csakrát harmonizáló zenék: A természet hangjai, úgy mint; madárének, szellő sistergése, vízcsobogás, stb.
       A 2. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő: 
disco, hi nrg, house, dance, eurobeat, breakbeat, happy hardcore, jumpstyle


3. Csakra (Köldök-csakra) zene

A tüzes, élénk ritmusok, vagy zenekari illetve egyéb zenék harmonikus összjátéka. Például felgyorsuló, majd lelassuló zene vagy erőteljesedő és ismét lecsendesedő zene. A komolyzenében Richard Wagner művei.
A harmadik csakrát harmonizáló zenék:  ellazító, megnyugtató, relaxációs zene
A 3. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő:
latin house, modern classical


4. Csakra (Szív-csakra) zene

Klasszikus, meditációs, vagy szakrális zenék, illetve meditatív táncok. Lelki hatású zenék ami a hála, vagy szeretet érzését kelti, például a hegedű hangja. A komolyzenében Chopin.
A 4. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő:
pop, ambient






5. Csakra (Torok-csakra) zene

Erre az energiaközpontra a félhangokban gazdag zene és ének van a legnagyobb hatással. A szférák zenéje, szakrális-meditatív táncok, sodró hangzású muzsikák.
Az ötödik csakrát harmonizáló zenék: visszhang effektusokkal gazdagított nyugtató zenék, mint a legtöbb new age zene.
 Az 5. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő:
new age, downtempo, dream trance


6. Csakra (Homlok-csakra) zene

A hatodik csakrára minden hang hatással van, amelyik megnyugtatja, megnyitja lelkünket, és előhívja bennünk a kozmikus tér képeit, érzeteit. Ilyen a lágy, finom és kellemes new age, a klasszikus keleti-nyugati zene egyaránt. A komolyzenében például Bach zenéje.
 A 6. energiaközpontra ható csakra zenék a könnyűzenében, a következő stílusokban fordulnak elő:
ambient, deep house, lounge, new age, chill-out




7. Csakra (Fejtető-csakra)

Ennek az energiaközpontnak a legmegfelelőbb a csend állapota, amelyből minden hang keletkezik. Ennek következtében csend állapotát előhívó, előidéző zenék, olyan zenék, amelyre jellemző a rezgések lecsendülése, vagy elhaló rezgések, hangok (pl.: tibeti hangtál).
halk-hipnotikus ambient, relaxációs-meditációs zenék

Kapcsolódó cikk: Relaxációs és meditációs zenék


Ha tetszett, nyomj egy lájkot, és/vagy g+, s ha szeretnéd, hogy mások is megismerjék, meg is oszthatod!



A cikk engedély nélküli felhasználása, másolása esetén a szerző jogi fellépéssel élhet!

Viewing all 141 articles
Browse latest View live